Programista PLC

Programista PLC | Oppach, Niemcy

Zadania:

  • Programowanie i diagnostyka sterowników PLC;
  • Tworzenie oprogramowania dla maszyn produkcyjnych i robotów;
  • Dobór serwonapędów i przetwornic (Beckhoff, Siemens);
  • Wdrażanie systemów bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi standardami i normami;
  • Udział w pierwszych uruchomieniach;
  • Tworzenie i uzupełnianie dokumentacji systemowej;
  • Prowadzenie szkoleń m.in. dla działu utrzymania ruchu oraz produkcji

Wymagania:

  • Doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku, mile widziane w branży motoryzacyjnej;
  • Wykształcenie min. zawodowe w dziedzinie elektrotechniki lub pokrewne;
  • Biegła znajomość języka niemieckiego lub angielskiego;
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w pracy ze sterownikami PLC (preferowane: Siemens TIA Portal/ S7Classic, Allen Bradley, Beckhoff);
  • Doświadczenie w projektowaniu wizualizacji HMI/SCADA (WinCC, WinCC flexible, Intouch, Factory Talk, Ignition, Zenon);
  • Mile widziana znajomość standardów branży motoryzacyjnej (Integra Welle 6/7, TMO V3 Standard lub VASS 6 Standard);
  • Gotowość do częstych międzynarodowych delegacji;
  • Chęć do pracy w wysoce zautomatyzowanym środowisku produkcyjnym;
  • Gotowość do pracy w systemie zmianowym;
  • Gotowość do podjęcia pracy w okolicach Drezna w Niemczech

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w ramach niemieckiej umowy o pracę;
  • Pracę w międzynarodowej firmie zajmującej się m.in. programowaniem robotów w branży motoryzacyjnej;
  • Atrakcyjne wynagrodzenie (33000-48000 € brutto rocznie);
  • Atrakcyjną lokalizację pracy (ok. 30 km od polskiej granicy)